Firmy transportowe, pracowników najczęściej poszukują wśród kierowców z Ukrainy.
 
Pierwsza przeszkoda z jaką firma musi się spotkać już na samym początku to problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Nie od dziś wiadomo, że znaczna część zawodowych kierowców, swego czasu przekroczyła Polską granicę. Na Ukrainie pozostała tylko garstka, z niewielkim doświadczeniem lub minimalnym (w rzadkich przypadkach także z dużym doświadczeniem, lecz ich wiek może być problematyczny). Pomimo tego wciąż chętnie ściągamy kierowców z Ukrainy. W tym celu firmy chętnie sięgają po sługi agencji pracy z Ukrainy.

Kierowcy z Ukrainy agencja

Kolejną komplikacją przy zatrudnieniu kierowców z Ukrainy są dokumenty oraz kursy jakich wymaga się od kierowców w UE. Firma, która ściąga kierowcę z Ukrainy do kraju i chce go zatrudnić, musi cierpliwie poczekać na swoją kolej. Biurokratyzm, który wpływa nie tylko na kierowcę, ale także na firmę, sprawia, iż (co często się zdarza) nieprzygotowany na takie sytuacje kandydat, wraca do swojego kraju lub znika i ślad po nim ginie – prawdopodobnie zatrudnił się w innej firmie, ale niekoniecznie legalnie. Aby uniknąć tego typu problemów można skorzystać z usług wyspecjalizowanych agencji pracy, rekrutujących kierowców bezpośrednio z Ukrainy.

Kierowca z Ukrainy szuka pracy

Kierowca z Ukrainy, pomimo że jest zmotywowany do pracy, to na ogół ma rodzinę, dlatego zawsze coś może się zdarzyć np.: choroba, nagły wypadek powodujący przymus powrotu na kilka dni na Ukrainę. Niestety czasem krótki wyjazd może okazać się wielotygodniową nieobecnością. Firma wydaje się więc stratna, a przecież tyle zainwestowała w takiego kierowcę z Ukrainy.
To kolejne ryzyko, jednak jest sposób, aby zwiększyć swoje szanse na zatrzymanie kierowcy z Ukrainy.
Najlepszym wyjściem będzie zamieszkanie kierowcy z Ukrainy w bliskiej odległości od firmy, to tam powinien oczekiwać na zezwolenie na rozpoczęcie pracy. Z kolei dużym utrudnieniem jest oczekiwanie przez kierowcę w całkiem innym mieście czy w innym województwie niż mieści się baza danej firmy.
Przynajmniej raz w ciągu dnia osoba, która zajmuje się rekrutacją w firmie powinna z takim pracownikiem z Ukrainy porozmawiać po to, aby poczuł, iż nie jest tylko kolejnym numerem wśród grona zatrudnionych pracowników.
Kierowca z Ukrainy, który czuje szacunek do pracodawcy i sam jest dobrze przez niego traktowany, nie myśli o ucieczce z miejsca pracy, ani o załatwianiu fałszywych zwolnień i nie zaczyna kombinować, a co za tym idzie - daje firmie satysfakcję z tego, iż pozyskała porządnego pracownika, któremu warto będzie zaufać.

Kierowcy z Ukrainy forum

System kształcenia kierowców z Ukrainy nie oferuje profesjonalnych szkoleń takich jak kwalifikacja wstępna, która jest zakończona egzaminem państwowym czy też szkolenie okresowe, które zawodowy kierowca powinien przechodzić co pięć lat. W gruncie rzeczy to polscy kierowcy na forum uczą potencjalnych kierowców z Ukrainy zasad jazdy, lokalizacji punktów rozładunku, załadunku, przestrzegania czasu jazdy oraz odpowiedniej obsługi tachografu. Porad kierowcy zasięgają na forum dla kierowców.
Takie przypadki zdarzają się bardzo często i nie odnoszą się tylko do kierowców z Ukrainy. Na każde z nich należy uważać i w każdym trzeba być uważnym do samego końca, do czasu aż kierowca nie wsiądzie do pojazdu i zacznie jeździć, trzeba być świadomym, że ten transfer może się nie udać, nawet jeśli jest to już czwarty, szósty czy nawet ósmy kandydat na jedno miejsce.

Kierowcy z Ukrainy ogłoszenia

Ukraińscy kierowcy szukają pracy z reguły na portalach ogłoszeniowych. Oferując pracę dla kierowców należy pamiętać, że dbanie o pracownika z Ukrainy nie tylko w sensie finansowym, ale choćby na zasadzie rozmowy to inwestycja w przyszłość. Ludzkie podejście do pracownika – emigranta oraz docenianie go w niedalekiej przyszłości będą miały fundamentalny wpływ na niezawodność zatrudnienia pracownika - obcokrajowca, który w rzeczywistości zostanie i będzie odgrywał decydującą rolę w promowaniu firmy transportowej.