Polska gospodarka ciągle się rozwija, dlatego zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy stale rośnie, zwłaszcza tych wykwalifikowanych. Pytanie gdzie znaleźć ukraińców do pracy zwłaszcza że firmy walczą o pracowników z Ukrainy, ponieważ brak rąk do pracy grozi opóźnieniami w realizacji zleceń i odrzucaniem nowych zamówień, a na to nie mogą sobie pozwolić. W tej sytuacji firmy, aby nadal móc się rozwijać sięgają po pracowników ze wschodu. W tym celu sięgają po ogłoszenia pracy skierowane do pracowników z Ukrainy.

Ukraińcy szukają pracy ogłoszenia

Mnóstwo firm ma w planach zatrudnienie obywateli z Ukrainy (aż 40% polskich przedsiębiorstw). Nie wystarczy jednak zamieścić ogłoszenie w internecie z dopiskiem „praca dla Ukraińca”. Pracownicy zza wschodu uznawani są jako pracowici, lojalni oraz godni zaufania ludzie, oprócz tego są chętni do podejmowania zatrudnienia również na stanowiskach, które są niechętnie przyjmowane przez obywateli polski. Oczekiwania finansowe Ukraińców także są znacznie niższe niż u Polaków – wynika to z dużo niższych pensji jakie aktualnie panują w ich ojczyźnie. 

Giełda pracy Ukraińców

Znalezienie pracowników z Ukrainy na giełdzie pracy nie jest łatwe, szczególnie wtedy, kiedy pracodawcy zależy na zatrudnieniu osoby z właściwymi kwalifikacjami. Nie wszystkie firmy mają czas, który jest potrzebny do przeprowadzenia długo trwającego procesu rekrutacji jak i zrealizowania wszelkich formalności mających związek z rekrutowaniem Ukraińców do grona zaufanych pracowników.