Duże braki pracownicze widać w województwach: centralnych, północno-zachodnich oraz południowo-zachodnich. W tych częściach kraju najbardziej rozwinięty jest przemysł, dlatego właśnie tam najbardziej brakuje pracowników z Ukrainy. 
Zlokalizowane tam firmy z branży logistycznej zgłaszają aktualnie największy problem z obsadzeniem wszystkich stanowisk. W szczególności dotyczy to poszukiwanych pracowników fizycznych do pracy w magazynach.
Równie duże braki zgłasza się w budownictwie. Poszukiwani są tacy fachowcy jak: elektrycy, spawacze, murarze, cieśle, zbrojarze, ale i pracownicy niewykwalifikowani.
W czołówce stanowisk najtrudniejszych do obsadzenia są również kierowcy samochodów ciężarowych, budowlanych oraz pojazdów transportu zbiorowego. Na „celowniku” firm znajdują się też operatorzy maszyn i produkcji.
Problemy związane z niedoborem pracowników z Ukrainy zgłasza obecnie aż 51 proc. Polskich przedsiębiorstw, a statystyki z każdym rokiem wzrastają. Największe trudności w znalezieniu pracowników z Ukrainy deklarują przedstawiciele dużych przedsiębiorstw, mniejsze wskazują właściciele średnich firm, a małych najmniejsze.

Pracownik z Ukrainy jak zatrudnić?

Wystarczy zamieścić ogłoszenie na naszym portalu, aby zatrudnić pracownika z Ukrainy. Portal jest widoczny na Ukrainie, dlatego pracownicy z Ukrainy często z niego korzystają szukając pracy w Polsce. Nie zwlekaj, dodaj ogłoszenie i zatrudnij Ukraińców, którzy czekają na Twoją ofertę.